Hurra! TYNKA Z WYBRANĄ PRZEZ WAS OKŁADKĄ

…jest już dostępna w Internecie! Znajdziecie ją w Apple Store (dostęp przez iTunes), na Smashwords www.smashwords.com/books/view/405868 Kobo, Barnes & Noble, Baker & Taylor Blio, Flipkart i w wielu, wielu innych internetowych księgarniach świata. Lada dzień będzie również na Amazonie. Cena różna, ale zawsze poniżej 3 $ lub 3 Euro, czyli taniocha! :).

Screen Shot 2014-03-17 at 14.38.33

A kiedy pojawi się w polskich księgarniach internetowych, za złotówki?… Dobre pytanie. Na pewno dam Wam znać!

Pewnie, zanim ją kupicie :), chcielibyście dowiedzieć się czegoś o tej książce, prawda?

Nie występuje w niej Wiedźma Bździnducha, ale występuje Klementyna, znana Wam zarówno ze “Świstawki”, jak i z “Książki dla Klementyny”, którą parę lat temu wydał Egmont.

malut5

Tylko, że w tej książce Klementyna jest jeszcze tak mała, że mówi się na nią Tynka (skrót od Klementynka). Tak mała, że sama jeszcze nie potrafi mówić. No, ale już wtedy zdarza jej się mnóstwo przygód i spotyka mnóstwo przedziwnych stworzeń (niektóre z nich na pewno pochodzą z Bajolandii). Jest wśród nich, wykopany przez Tynkę na plaży, zgryźliwy i przemądrzały Na-Ogół-Niebieski-Piaskarz. Jest melancholijna kucharka, Pani Górka. Nieco szurnięci Pan i Pani Kretowa, a także Panienka Mucha, Lodziarz i Stary Suchar.  No i sam Pan Konduktor, który jest lub nie jest Tynki Tatą; Tynka woli wierzyć, że to właśnie on i Ze kiedyś, jak będzie większa, zabierze ją ze sobą w podróż swoją srebrną lokomotywą…

4-I

29-IX

24-VI

Historie opisane w tej książeczce dzieją się pewnego upalnego lata, które Tynka wraz z Mamą i Babką spędziła nad morzem. Dopiero w ostatnim rozdziale książki Tynka wraca w góry, gdzie, jak wiecie, mieszka (w Miasteczku) – i gdzie również mieszkają Świstaki (w Świstaczej Osadzie), a także Wiedźma Bździnducha (w Chacie Nad Bardzo Głęboką Szczeliną) – oraz inne postaci występujące w pozostałych dwóch książkach serii.

Jeśli lubicie Świstaki, koniecznie powinniście poznać również małą Tynkę!

malut12

Reklamy