POLECANKI: PODRÓŻ NA JEDNEJ NODZE

DSC02038

 

Lubicie podróżować? Maluchy z Leśnego Przedszkola uwielbiają. W podróży zawsze tyle się dzieje i tyle można zobaczyć!

“Sznury pojazdów mkną z każdej strony,

toczą się koła, mruczą silniki,

wyją syreny, trąbią klaksony,

migają światła, warczą tłumiki!”

DSC02037

”Podróż na jednej nodze” Małgorzaty Strzałkowskiej opowiada o tym, jak mały ślimak Jaś dostał zaproszenie od swojej cioci na imieniny. Ciocia mieszka nad morzem, daleko, więc mały dzielny ślimaczek wymyśla wiele sposobów, by “na gapę” dojechać na miejsce. Jedzie rowerem (na dzwonku), traktorem, samochodem, autobusem, motorem, tramwajem, pociągiem, polewaczką, wozem strażackim i ciężarówką przewożącą ryby… Uff! Udało się, dociera na imprezę na plaży w ostatnim momencie!

A jak wraca? Musicie przeczytać książkę do końca, żeby się dowiedzieć.

Maluchom z Leśnego Przedszkola ta książka się szalenie podoba. Proste rymy, powtórzenia, ilustracje, na których tyle się dzieje ciekawych rzeczy, a przede wszystkim coraz to nowe pomysły małego, trochę przestraszonego wielkim światem, ale dzielnego ślimaka Jasia, sprawiają, że słuchają tej rymowanej opowieści z otwartymi buziami i zaczerwienionymi z emocji uszkami. No i te wszystkie pojazdy! Niektórymi sami już jeździli, ale o niektórych (wóz strażacki, polewaczka) tylko marzą.

Do leśnego przedszkola chodzą dwa małe ślimaki – bliźniaki Antoś i Gucio. Odkąd Pani Łania przeczytała po raz pierwszy “Podróż na jednej nodze” grupom Muchomorków i Słoneczek, już nikt nie śmieje się z Antosia i Gucia, że poruszają się tak powoli. Wiadomo, że gdyby tylko zechcieli, mogliby pędzić jak wiatr – zupełnie jak Jasio!

WB podpis transparent

 

 

DSC02040

Reklamy