O Autorkach

wiedzmy2++Stara Bździnducha

Znana w kręgach pozaczarodziejskich jako Maria Szajer. Absolwentka dwóch uczelni artystycznych: wrocławskiej PWST, gdzie dawno, dawno temu ukończyła Wydział Lalkarski, oraz łódzkiej PWSFTViT (Studium Scenariuszowe). Czyli dzieciaki i pisanie to jej specjalność.

ksiazki

Autorka bajek, wierszy i książek dla dzieci (a także ilustracji do nich), m.in.:

“Książka dla Klementyny” (Wyd. Egmont – nakład wyczerpany)

“Świstawka” (Wyd. Bajka) http://bajkizbajki.pl/ksiazki/Swistawka

Jedna jest zbiorem opowiadań, druga przygodową powieścią – ale obie opisują ten sam świat Doliny Między Górami, znajdującego się w jej środku Miasteczka oraz różnych mniej i bardziej dziwacznych stworzeń zamieszkujących te górskie okolice. Może dlatego, że autorka spędziła dzieciństwo i dużą część swego dorosłego życia w Zakopanem?
Odpowiada przede wszystkim za stronę merytoryczno-tekstową ŚWISTAKÓW. A wszystkie załączone tu wierszyki, bajki i przepisy (wegetariańskie!) wypróbowuje na  Amelce i Matyldzie.

Bździnducha Z Doskoku

Czyli Katarzyna Minasowicz. Ukończyła Wydział Architektury na PW, ale, jak sama mówi, nie była to jej skala działania. Więc przeszła do rzeczy gabarytowo mniejszych i skończyła Wydział Wzornictwa Przemysłowego na warszawskiej ASP. A później porzuciła nawet trzeci wymiar… i zaczęła robić rzeczy całkiem płaskie, czyli grafikę.
Bo, zacytujmy:
1. Można tworzyć po swojemu i nie bać się, że komuś stanie się z tego powodu krzywda (np. spadnie dach na głowę)
2. Można porządkować, a ja uwielbiam porządkować. Informacje (bo swojego domu raczej nie). I sprawiać, że coś staje się bardziej czytelne albo że obraz staje się nośnikiem treści.

Kasia jest na co dzień jednym z dwóch wagonów pracowni graficznej PARA_BUCH  http://www.para-buch.pl
Z dokonań wokółliterackich: opracowała graficznie książkę Perły Kacman „Kolaż kulinarny”, a teraz stworzyła swój autorski picturebook, “Zima, której nie było”, który właśnie ukazał się drukiem.
Bobasy ma dwa, kota i męża jednego.

Ze Starą Bździnduchą, oprócz pokrewieństwa duchowego, zakopiańskich korzeni i pewnych cech charakteru, łączy ją jeszcze zamiłowanie do książek dla dzieci i gotowania. Odpowiada przede wszystkim za stronę graficzno-obrazkową tej strony.

Reklamy